Patentli tek montessori anaokulu

Beylikdüzü montessori | 7 Renk Koleji Anaokulu Büyükçekmece Şubesi

Büyükçekmece Beykent Patentli Tek Montessori Okulu

  Beylikdüzü montessori

  Çocukların bireysel olarak eğitim gördüğü ve özgüvenlerinin yükseldiği eğitim şekli olan montessori, dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok ilgi görmektedir. Beylikdüzü montessori okulları bu alanda kendini geliştirmeyi başarmış ve kaliteli eğitim görevlileriyle faaliyetlerine devam etmektedir. Maria Montessori’nin sunduğu bu eğitim sistemi çocuğa salt olarak öğretmeyi değil, öğrenmesine izin vermeyi amaçlamaktadır. Standart eğitim sistemlerinde istenen birlikte ilerleme kavramı, montessori eğitim sisteminde farklı işlemektedir. Yaş grupları ayırımı yaparken, standart eğitimlerde her yaş grubu ayrı olarak değerlendirilmekteyken, montessori eğitim sisteminde üçerli yaş gruplarına ayrılmaktadır. Her çocuğun yeteneklerinin farklı olduğunu, her çocuğun öğrenme hızı ve gelişiminin de farklı olduğunu araştırmaları sonucu ortaya koyan Maria Montessori, buna uygun şekilde her çocuğa da ayrı davranılması gerektiğini savunmaktadır. Dünyaca ünlü pek çok ismin bu yöntemler sayesinde eğitildiği ve başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Ulu önderimiz Atatürk’ün de bu konuya hassasiyetle eğildiği kaynak kitaplarda mevcuttur.

  Beylikdüzü montessori anaokulları bu eğitim sistemini benimsemiş ve hayata geçiren kurumlardır. Beylikdüzü montessori eğitim sistemini daha çok içselleştirmiş ilçelerimiz arasında bulunmaktadır. Çocukların eğitim hayatlarını temelinden etkileyen, daha başarılı ve özgüveni yüksek bireyler olmalarını sağlayan bu sistem, eğitim materyalleri yardımıyla sunulmaktadır. Daha açık bir dille ifade edecek olursak, karnını doyurmak değil doyurmayı öğretmek de diyebiliriz.

  Daha çok ahşap materyallerin kullanıldığı bu sistem, duyuları harekete geçirerek zevkli bir öğrenme tekniğidir. Beylikdüzü montessori okulları çocuklara baskıyla değil, keyifle öğrenme yolunu öğretmektedir. Baskıcı bir zihniyetin yetiştirdiği çocuklardan orijinal fikirler duymak çok güçtür. Çocukların birey olma savaşı vermeye başlamaları 2 yaşından başlamaktadır. Sizden ayrı oturmak, dilediği zaman yemek, dilediği zaman uyumak isterler. Bu konuda inatlaştıkları için anne babalarla genellikle sorun yaşarlar.

  Beylikdüzü montessori anaokulları çocuklara bu anlamda bir özgürlük sunmaktadır. Özgürlük içinde verilen disiplin sayesinde, çocuklar başlarında bir kural koyucu olmaksızın düzenli ve programlı olmayı öğrenirler. Beylikdüzü montessori okulları çocukların hayal dünyasını genişletmekte ve aslında yetenekleri olan konular nelerse onlara yoğunlaşmalarını sağlamaktadır. Aile desteği de alındıktan sonra, çocuklar başarılarını katlayarak devam ettirmektedirler. Bu konuda ailelere sunduğumuz ücretsiz eğitim seminerleriyle, öğretmen öğrenci ve veli bütünlüğü sağlanmaktadır.

  Beylikdüzü montessori anaokulları içerisinde, uzman eğitim kadromuzla farkımızı ortaya koymaktayız. Montessori eğitim sistemine göre hazırlanmış sınıflarımız, çocuklarınızın dilediği gibi değerlendirebileceği materyallerimiz ve bu alanda kendini sürekli yenileyen uzman eğitim kadromuzla, alanımızda en iyilerden biriyiz. Beylikdüzü montessori okulları arasında kendimize duyduğumuz bu güven, basit bir özgüven değil, tamamen tecrübe ve daha önce aldığımız başarıların bir ürünüdür.

  Montessori eğitim sisteminde standart eğitimler gibi belirli zaman aralıkları bulunmamaktadır. Çocukların zevkle işledikleri dersi diledikleri zaman sonlandırabilmeleri, istedikleri kadar uzatabilmeleri olanağı sayesinde, çocuklar bölünmeden eğitimlerine devam etmektedir. Ayrıca istedikleri kadar koşabilecekleri ve hareketsiz biçimde ders dinlemek zorunda olmayışları, dersi keyifle kavramalarına yardımcı olmaktadır. Beylikdüzü montessori alanında lider kuruluşlardan olan okulumuz, çocukları ve onların isteklerini esas almaktadır.

  Okuluna zevkle giden ve hafta sonu ya da tatil olmasını istemeyen çocuklar göreceğinizden emin olabilirsiniz. Beylikdüzü montessori anaokullarında sabahları ağlayan çocuklar değil, kahkahalarla okuluna koşan çocuklar görürsünüz. Montessori eğitiminin çocuklara kattığı okul sevgisini standart okullarda bulmak çok güçtür. Çünkü bu eğitim sisteminde çocuklar diledikleri zaman ve diledikleri kadar öğrenirler.

  Çocukların doğuştan bilgiye aç olmaları ve asıl öğrenme sürecinin 0-7 yaş olduğunun bilincinde olarak, öğrenme azmini kırmamak için uğraşmakta olan Beylikdüzü montessori okulları çocuklarınızın daha hızlı ve kalıcı öğrenmesini amaçlamaktadır. Sürekli değişen eğitim sistemine inat, özgünlüğünü koruyan bu eğitim sistemi, çok daha üstün çocuklar yetişmesine katkı sağlamaktadır. Çocuklara sunulan bu eğitimin evlerde de devam ettirilmesi, geleceğine yapılan en büyük yatırım olacaktır.

  Veli desteği yadsınamaz bir gerçektir. Eğitimcilerimizden alacağınız yardımlarla, çocukları hayattan ve teknolojiden koparmadan, gelişimlerine katkılar sağlayarak büyütebilirsiniz. Bebeklik çağında başlayan eğitim süreci, yılların çocuklara kattığı öğretilerle daha hızlı ilerlemektedir. Öğrenmeye aç beyinleri, kalıcı ve güzel öğretilerle süslemek, onların başarılı, ne istediğini bilen ve özgür bireyler olmasını sağlayacaktır.

  Beylikdüzü montessori eğitimi alanında mükemmel kadromuz, montessori eğitimine uygun sınıf ve materyallerimizle, çocuklarınıza hizmet sunmaktan kıvanç duymaktayız.