Patentli tek montessori anaokulu

| 7 Renk Koleji Anaokulu Büyükçekmece Şubesi

Büyükçekmece Beykent Patentli Tek Montessori Okulu

  Büyükçekmece Montessori Anaokulu

  Büyükçekmece Montessori Anaokulu

  Öncelikle montessorinin ne olduğunu açıklayalım. İtalya’nın ilk kadın doktoru olma onurunu elinde taşıyan ve aynı zamanda pedagog olan Maria Montessori’nin geliştirdiği bir eğitim şekli olan bu uygulama, Maria Montessori’ye ithafen soy ismiyle anılmaktadır. Çocukların eğitimde neleri istediklerini, nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadıklarını araştıran Maria Montessori, çocukların ihtiyaçlar hiyerarşisine uygun bir temel hazırlamıştır. Çocukların daha özgür, daha öğrenme istekli bir eğitim şekline ismini veren Maria Montessori, bu uygulamanın dünyaya yayılmasını başarmıştır.

  Halen dünya üzerinde uygulanan bu eğitim şekli, her çocuğu ayrı olarak ele almakta ve standart eğitim şeklinin çok çok ötesinde bir hizmet sunmaktadır.

  Büyükçekmece montessori okulları diğer semtlere göre daha fazla yoğunluktadır. Bu sistemin ayrıcalığının farkına varan velilerin elbette etkisi yadsınamaz.

  Büyükçekmece montessori denildiğinde akla ilk gelen isim olan 7 renk koleji anaokulları olarak, bu alanda en uygun hizmeti verdiğimizi kanıtlamış bulunmaktayız. Montessori eğitime uygun olarak hazırlanmış sınıflarımız, bu eğitimi almış olan eğitmenlerimiz sayesinde alanımızda en iyisi olmaya gayret ediyoruz. Büyükçekmece montessori anaokulları çerçevesinde ilklere imza atmaya devam ediyoruz.

  Çocuklarımızın belirli ders saatlerinin dışına çıkmasını sağlayarak, dersin bölünmesine izin vermiyor ve denetimli serbestlik uyguluyoruz. Bu sayede dersin zevkini kaçırmayan çocuklar, daha fazla adapte olabilmektedir.  Büyükçekmece montessori eğitimi veren kurumumuzda da çocukların alışılagelmiş eğitim anlayışından farklı olarak, hareket etmelerine izin vermekteyiz. Bu sayede çocuklarımız çok daha kolay ve zevkle öğrenmeyi sürdürmektedir.

  Kitaplara bağlı bir eğitim anlayışından uzak olarak, daha çok deneyimlemeye dayalı bir eğitim modeli olan montessori, daha başarılı çocuklar yetiştirmemizde yardımcı olmaktadır. Her çocuğun kendi iç dünyasıyla farklı olduğunu bilen ve buna uygun modeller tasarlayan bu eğitim sistemi, aldırdığı başarılar sayesinde kendini kanıtlamıştır.

  Büyükçekmece montessori anaokulları, kullanıma sundukları materyaller ve uygulama sınıfları sayesinde, çocukları standart bir eğitimden farklı olarak, birey olarak değerlendirmekte ve özgüvenlerini ortaya çıkararak başarılarının artmasını sağlamaktadır. Çocukların hep birlikte değil kişi bazlı ilerlemesi sayesinde, öğrenme azmi daha çok körüklenerek, yüksek başarılar elde etmesi sağlanmaktadır. Büyükçekmece montessori okulları daha çok ufak yaştaki çocuklar için rağbet görse de, 18 yaşına gelene kadar uygulanabilen ve sonuç alınan bir yöntemdir.

  Büyükçekmece montessori eğitimi veren kurumlar olsa da, her kurumda bu alanda eğitimli görevliler bulunmamaktadır. Araştırmalarınızı yaparken dikkatli olmanızı öneririz. Eğitimin sonsuz olduğu gerçeğinin bilincinde olan ve sürekli olarak kendini geliştirmeyi tercih eden eğitimciler, alanlarında daha başarılı olmaktadır. Büyükçekmece montessori anaokulları denildiğinde karşınıza çıkacak ilk kurumlardan biri olan okulumuz. Sürekli kendini yenilemektedir.

  Her çocuğun içindeki gizli yeteneği ortaya çıkarmakta usta olan bu yöntem, özgürlük içinde disiplin sunmaktadır.

  Montessori eğitiminde, her ne kadar yetişkinlerin hazırladığı bir dünyanın içine girseler de, çocuklar kendilerine uygun materyalleri seçerek, kendi dünyalarını oluşturmaktadır. Büyükçekmece montessori alanında ilerlemiş bir ilçedir. Araştırmayı seven ve çocukları için en iyisini isteyen anne babalar için ilk tercih montessoridir. Kalıplaşmış eğitim modellerinin çok dışında olan bu eğitim sistemiyle, çocuklarınızın gerçek yetenekleri ortaya çıkacaktır.

  Standart eğitim modellerinde sınav ve not odaklı eğitim anlayışının çok ötesinde olan montessori eğitiminde sınavlar bir anlam ifade etmemektedir. Büyükçekmece montessori okulları bu eğitim sistemini benimsemekle, daha başarılı çocuklar yetiştirmektedir. Etkinliği kanıtlanmış ve çocukların okuldan uzaklaşmadan, severek eğitim gördükleri bu model, çok değerlidir. Kendilerini gösterebildikleri, zekalarının her geçen gün daha fazla arttığı bir ortamda eğitim görmek çocuklar için mükemmel bir seçenektir. Kurumumuzda verdiğimiz hizmetlerimizi, sınıf ortamlarımızı ve materyallerimizi görmek için, sizleri de misafir etmek istiyoruz.

  7 Renk Koleji Anaokulu