Patentli tek montessori anaokulu

Büyükçekmece Montessori Anaokulu | 7 Renk Koleji Anaokulu Büyükçekmece Şubesi

Büyükçekmece Beykent Patentli Tek Montessori Okulu

  Büyükçekmece Montessori Anaokulu

  Montessori Eğitimi Nedir?

  Büyükçekmece 7 Renk Koleji Anaokulu neden montessori eğitimi uyguluyor?Beylikdüzü montessori okulları , büyükçekmece montessori okulları arasında 7 Renk Koleji Montessori Anaokulunun farkı nedir?

  Montessori eğitimi nedir? Bir asırdan fazla bir süredir, İtalyan bir doktor olan Dr. Maria Montessori’nin çocukları eğitmek için geliştirdiği çocuk odaklı yaklaşım, dünyanın dört bir yanındaki okulları dönüştürmektedir.

  Bir sınıfa girer girmez farklı bir şeyin farklı olduğunu bilirsiniz. Montessori derslikleri hemen tanınır. Çocukların bağımsız ve gruplar halinde, genellikle özel olarak tasarlanmış öğrenme materyalleri ile çalıştığını göreceksiniz.Çalışmalarına derinden bağlı, kendilerine ve çevrelerine saygılı olduğunu farkedeceksiniz.

  Montessori Yöntemi, gelişimlerinin tüm alanlarında (bilişsel, duygusal, sosyal ve fiziksel) çocuklar ve ergenler için titiz, kendi kendini motive eden büyümeyi teşvik eder.Montessori eğitimi öğrenci tarafından yönetilir ve kendi kendine ilerler, ancak bilgili ve ilgili öğretmenler, akranlarının liderliği ve besleyici bir ortam tarafından yönlendirilir, değerlendirilir ve zenginleştirilir.

  Bağımsızlık için doğal fırsatlar yaratmak üzere tasarlanan  bir sınıfın içinde çocuklar çok duyusal öğrenme ve tutkulu araştırmaları benimser. Bireysel öğrenciler, her kavramı tam olarak anlamak ve bireyselleştirilmiş öğrenme hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duydukları zamanı alarak kendi hızlarında kendi meraklarını takip ederler.

  Sorgulama, derinlemesine araştırma yapma ve bağlantı kurma özgürlüğü ve desteği göz önüne alındığında, Montessori öğrencileri hem kendilerine hem de toplumlarına karşı sorumlu, kendinden emin, hevesli ve öz-yönlendirmeli öğrenciler ve vatandaşlar olarak büyürler. Eleştirel düşünürler, birlikte çalışırlar ve cesurca ve dürüst davranırlar.

  Çocuklarınız için daha iyi bir sonuç ister misiniz?

  Montessori ve Geleneksel Eğitim Arasındaki 10 BÜYÜK Fark

  Montessori eğitiminde yeniyseniz, genellikle sorabileceğiniz ilk soru “Montessori’yi farklı kılan nedir?” dir. Gerçekten, bu sorunun cevabı muazzam! Dolayısıyla, bu bol bilgi ziyafetini biraz daha sindirilebilir hale getirmek için, bu temel kavramlardan bazılarını bu 10 BÜYÜK farklılık içinde organize ettik:

  Hazırlanan Çevre
  Montessori derslikleri,  bireysel ihtiyaçlarının gözlemlerine göre önceden hazırlanır . Bunlar öğrenci merkezli dersleri ve aktiviteleri içerir. Geleneksel sınıflar öğretmen merkezli derslere veya etkinliklere dayanır.

  Aktif ve Pasif karşılaştırması
  Montessori dersleri uygulamalı ve aktiftir. Öğrenciler kendileri için bilgi keşfederler. Geleneksel okul dersleri genellikle pasif dinleyen, ezberleyen ve sınava giren öğrencilere verilir.

  Onlara Zaman Verin
  Montessori sınıfında, çocuklar gerektiği kadar derslerde çalışırlar ve mümkün olduğunca kesintilerden kaçınırlar. Zaman kısıtlamaları, geleneksel sınıflarda keyfi ders programları ile zorunlu kılınmaktadır.

  Öğretmenlerin Rolü
  Montessori öğretmenleri öğrencilere bire bir rehber ve danışman olarak hareket ederler. Her çocuğa kendi öğrenme yolu boyunca yardımcı olurlar. Geleneksel olarak, her dersin hızı ve sırası önceden belirlenir. Öğretmen tüm öğrenciler için aynı dersi, aynı hızda, aynı sırada vermelidir.

  Yaş Grupları ve Sınıf seviyeleri
  Montessori okullarında “sınıf seviyeleri” esnektir ve çocuğun gelişim aralığı, yani 0-3, 3-6, 6-9, 9-12, 12-15 ve 15-18 yaşları tarafından belirlenir. Geleneksel okullarda, sınıf seviyeleri esnek değildir ve on iki aylık bir süre içinde kesin olarak kronolojik yaş ile tanımlanmıştır.

  Uyarlanabilir Müfredat
  Montessori müfredatı öğrencilerin ihtiyaçlarına göre genişler. Geleneksel müfredat öğrenci ihtiyaçları dikkate alınmaksızın önceden belirlenir.

  Kendinize ayak uydurun
  Bireysel çocuğun çalışma hızı Montessori sınıfında onurlandırılır ve teşvik edilir. Geleneksel sınıflar tüm çocukların aynı hızda çalışmasını bekler.

  Kendinden Yapılmış Benlik Saygısı
  Montessori öğretmenleri, çocuğun benlik saygısının kendi başarılarında içsel bir gurur duygusundan geldiğini anlar. Geleneksel sınıflarda, benlik saygısının dış yargıdan geldiği düşünülmektedir.

  Öğrenme Aşkı İçin
  Montessori müfredatı çocuğun doğuştan gelen bilgi açlığına hitap etmeyi amaçlamaktadır. Çocuklar öğrenmeyi sevmeyi öğrenirler. Geleneksel müfredat standart test performansı ve notlarına odaklanır. Çocuklar zorunlu olduğu için öğrenir.

  Değişim iyidir
  Montessori Yöntemi, Maria Montessori tarafından oluşturuldu ve ömür boyu çocukların gerçekten öğrenme şekli ile ilgili bir çalışma ve gözlem üzerine kuruludur. Geleneksel eğitim ise standart geleneğe dayanır.

   

  Yazımız kaynak sitemiz referans gösterilerek alıntı yapılabilir.

  Branş derslerimiz için lütfen tıklayın