Patentli tek montessori anaokulu

High Scope Nedir? | 7 Renk Koleji Anaokulu Büyükçekmece Şubesi

Büyükçekmece Beykent Patentli Tek Montessori Okulu

  High Scope Nedir?

  High Scope Nedir?

  High Scope, 50 yılı aşkın bir süredir araştırma ve uygulamalarla şekillenen ve geliştirilen erken çocukluk bakımı ve eğitimine kaliteli bir yaklaşımdır. Çocukların güçlü yanlarını, ilgi alanlarını ve yeteneklerini belirler ve geliştirir.

  High Scope’un temel inancı, çocukların materyal, insan ve fikirlerle çalışmaya ve aktif olarak yer alarak kendi öğrenmelerini inşa etmeleridir.

  Biz sadece ne öğreteceğimizi sağlamakla kalmıyoruz , nasıl öğretileceğimize de odaklanıyoruz .
  Çocukların yaratıcılığını, güvenini ve bağımsızlığını teşvik ederek, öğrenme sürecini geleneksel akademik konuların ötesine taşıyor ve çocukları daha sonraki eğitim ve gelecekteki yaşam başarısına hazırlıyoruz. Erken eğitime yönelik bu aktif öğrenme yaklaşımı, güçlü ve olumlu sonuçlar elde etmektedir.

  Hedeflerimiz
  Bağımsız, sorumlu ve kendine güvenen problem çözücüler ve karar vericiler olmak – okula hazır ve yaşama hazır
  İnsanlarla, materyallerle, olaylarla ve fikirlerle aktif katılım yoluyla önemli akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel alanlarda bilgi ve beceri kazanmaktır.

  Kendi faaliyetlerinin birçoğunu planlamayı, yürütmeyi ve başkalarıyla yaptıklarını ve öğrendiklerini konuşmayı öğrenmek ve yetişkinlik boyunca sürecek güçlü yürütme işlevi ve özdenetim becerileri geliştirmek.

  HighScope’un aktif öğrenme yaklaşımı sınıfta nasıl görünüyor?
  Paylaşılan Kontrol
  Çocuklar, bireysel öğrenme deneyimlerini şekillendiren ve teşvik eden  öğretmenlerin desteği ile kendi dünya bilgisini oluştururlar. Öğretmenler, sınıfta gözlemlediklerine göre etkinlikler planlayarak çocukların öğrenmesine dayanır ve küçük çocukları hem destekleyen hem de onlara meydan okuyan materyaller ve fırsatlar sunar. Çocuklar kendi keşiflerini yaparlar ve planlar yaratarak, niyetlerini takip ederek ve öğrenmelerini yansıtarak kendi inisiyatiflerini kurarlar.  Çocuk ve yetişkin arasındaki bu paylaşılan kontrol dinamiği, küçük çocukları aktif olarak öğrenmeye dahil etmek için temel oluşturur ve çocukların temel okula hazırlık becerileri geliştirmelerine yardımcı olur.